בניית קישורים פנימיים בתוכן

אז לאחר שדיברנו על קישורים פנימיים בתפריטים וסדר נכון של הכתובות URL באתר ליצירת היררכיה של קישורים פנימיים טובה ותקינה, הגיע הזמן לדבר על קישורים פנימיים בתוך התוכן, השאלה היא באמת איך עושים בניית קישורים פנימיים בתוכן בצורה נכונה ותקינה? לפני כן אנחנו רוצים להסביר על החשיבות.

** לא להשתמש בקישורי nofollow (קישורים שאומרים למנועי חיפוש לא לעקוב אחריהם) בתור קישורים פנימיים באתר, אין בזה שום היגיון ולא תורם בכלום.

מה החשיבות של קישורים פנימיים בתוכן?

  • הם עוזרים לקהל הגולשים שלנו לנווט בצורה נוחה באתר.
  • אנו בתור בעלי האתר יכולים לגרום לקהל הגולשים לנווט לעמודים חשובים לנו באתר.
  • עוזר לנו להגדיל את כמות הדפים הנצפים באמצעות מעבר נוח לעמודים אחרים שמוסיפים עוד ערך/מידע.
  • גוגל סורק ומזהה את הקישורים הפנימיים שבאמצעותם נוכל גם למקד את גוגל (במקרים מסוימים) לדרג את העמוד שאליו קישרנו עם המילת מפתח (אנקור טקסט), אך כן כדאי לגוון בטקסט של הקישור הפנימי ולא להשתמש באנקור טקסט (טקסט של הקישור) המדויק, אלא כדאי להוסיף לדוגמא: "למידע נוסף אודות קידום אתרים לחץ כאן". תשמרו על איזון בין אנקור טקסט מדויק למגוון.

איך מבצעים זאת עם אתרי תוכן גדולים?

נשתמש בגוגל! לצורך הדוגמא ניקח אתר שרובנו מכירים – YNET ואני רוצה לבדוק איזה עמוד הכי חזק עולה עם הביטוי – רכב.

  1. ניכנס לגוגל ובשורת חיפוש נשים את כתובת הדומיין של YNET עם הפקודה הזאת לפני site:.
  2. אחרי כתובת הדומיין נשים את הביטוי שאותו אנחנו רוצים לקדם.
  3. מולנו יתקבלו תוצאות, התוצאה הראשונה מציגה את האתר שמבחינת גוגל היא הכי רלוונטית והכי חזקה.
  4. נעבור עמוד עמוד וניצור פרופיל קישורים פנימיים בצורה טובה לעמוד שאותו אנחנו רוצים לקדם.
  5. נחזור על הפעולה הזאת עם כל הביטויים שאותם אנחנו רוצים לקדם (רק לזכור לגוון באנקור טקסט ולא להשתמש רק במדויק).

לגבי אתרים קטנים יותר, גם האופציה הזאת של שימוש בגוגל יכולה להתאים לכם בתנאי שכל העמודים באתר שלכם נסרקו ואונדקסו, אם לא אז תעברו עמוד עמוד באתר שלכם ותבצעו מערך קישורים פנימיים מגוון לעמודים החשובים לכם וגם לעמודים שפחות חשובים לכם.

לסיכום

תעברו על כל העמודים באתר שלכם, בדקו טוב את הקישורים הפנימיים שלכם בעמודים, אך הכי חשוב! תשאלו את עצמכם את השאלה – האם הקישור הפנימי הזה באמת עוזר / תורם לגולשים שלי?

תדאגו לקשר לפוסטים ועמודים שגם פחות חשובים לכם(כמו למשל הקישור הזה שמוביל אתכם לעמוד אודות שלנו), אל תקשרו קישורים פנימיים בתוכן אך ורק לעמודים המקודמים שלכם שהם הרי הכי חשובים. תצרו פרופיל קישורים מגוון ועשיר בין העמודים בצורה טבעית שבאמת תורמת לקהל הגולשים שלכם (על מנת שגוגל לא יסמן אתכם כעושי מניפולציות למטרות קידום אתרים).