פיתוח אפליקציות – מה ההבדל בין זה לבין בניית אתר מותאם?

כדי לפתוח את הדיון בהבדלים בין המומחיות הנדרשת לבניית אתר אינטרנט לעומת מה שנדרש בעבור פיתוח אפליקציות, ועבור מי שלא יודע מה היא אפליקציה אז נסביר כי אפליקציה היא בעצם יישום. כלומר תוכנה כמו תוכנה שיש במחשב רק שלרוב כשמדברים על אפליקציות הכוונה היא לתוכנות ויישומים שמיועדים למכשירי סמארטפון כמו אייפון ואנדרואיד.

באמצעותה אפשר להעביר תכנים ולנצל פונקציות של המכשירים הקיימים וליצור פונקציות חדשות שלא חשבו עליהן קודם.  ממשחקים פשוטים לטלפון עד לאפליקציות מיוחדות של אתרי אינטרנט גדולים אשר משקיעים בפיתוח אפליקציה לעצמם.

וזאת משום שהגלישה באפליקציה נוחה הרבה יותר כאשר משתמשים בסמארטפון. ראשית לסמארטפון יש מסך קטן יחסית למחשב והאפליקציה מותאמת למידותיו של הטלפון החכם. ישנן אף אפליקציות המציעות ספרי מתכונים, שירים וסרטונים ואפילו חידות ובדיחות, עולם האפליקציות הינו רחב ביותר ופרוש על מאות אלפי תחומים.

פיתוח אפליקציה, בשונה מבניית אתר תדמית אינטרנטי, דורש תכנון אמיתי וארוך משום שהיא תוכנה. וכמו כל תוכנה יכולים להיות בה באגים ולאגים ולכן צריך להתאימה באופן הטוב והייחודי שלה, כדי שתעבור באופן חלק וזורם שיסחוף אחריה רבים. יש לציין כי רמת החשיפה גבוהה יותר ושונה, מגיעים לעולם חדש, עולם הטלפונים, שם יש חנות אפליקציות שהחוקים בהן שונים.

ככל שהאפליקציה תהיה טובה יותר היא תדורג גבוה יותר וכך חשיפתה תתעצם למימדים גבוהים בהרבה מהחשיפה שיכול להגיע אליה כל אתר אינטרנט.

פיתוח אפליקציה או בחירה באתר סלולרי? מה ההבדל ומה כדאי?           

רבים מן האתרים אשר מוצעת להם האפשרות להפוך את אתר האינטרנט שלהם לאפליקציה סלולרית דנים בשאלה זו, הרי שתאימות האתר לסלולר הינה יחסית דבר פשוט ולוקח זמן קצר מאוד לעומת יצירת אפליקציה שהיא תוכנה בפני עצמה. רבים מעדיפים להישאר מחוץ לעולם האפליקציות ולהסתפק באתר מותאם, הרי שזוהי בחירה שגויה.

אפליקציה מותאמת למכשיר באופן אבסולוטי ונוחה יותר מאתר אשר מותאם. מחשבים הם בעלי מסך גדול ויכולת הקלדה נוחה יותר, לעומת מכשירי הטלפון שבהם דברים אלו מוגבלים. לכן אפליקציה שתתואם ושאפילו תיראה שונה מהאתר תהיה שימושית וכדאית יותר.

בנוסף בניגוד לאתר, ברגע שהורדת את האפליקציה היא תופיע במכשירך ובין אם תרצה או לא תרצה היא תופיע שם כל הזמן ותיראה אותה מספר רב של פעמים ביום, דבר הגורם לך להיכנס אליה גם ללא כל כוונה ולהתעניין בשירותיה, לכן כדאי לגשת לתחום פיתוח אפליקציה עבור הצלחה גדולה יותר בטווח הרחוק.

מכשיר סמאטרפון

פיתוח אפליקציות – איך בוחרים את הטובים ביותר?

הרי שמדובר באפליקציות זה הבחירה הקלה ביותר כדי לדעת מי היא הטובה ביותר ובמי כדאי לבחור. אפליקציות הן דבר מוכר וכל אחד יכול לראות במכשירו לפחות עשר או עשרים אפליקציות שלדעתו הן טובות ומרשימות והשימוש בהן כיפי וחוויתי.

בחיפוש אחר בית תוכנה שעוסק בתחום של פיתוח אפליקציות איכותיות עם מפתחי אפליקציה איכותיים דרשו לראות את תיק העבודות של החברה, את האפליקציות שכבר עברו תחת ידה.

במידה ואתם מרוצים מאיכות הבניה של האפליקציה הרי שהגעתם לחברה המתאימה לכם שתצעיד אתכם למעלה.