איך בוחרים חברה לעיצוב אתרים?

מאז התפתחות האינטרנט, אנו יכולים לראות יותר ויותר אתרים אשר מוקמים ועולים לרשת.
בעקבות ריבוי האתרים וריבוי המתחרים, נוצרת תחרות בה כל אחד רוצה להיות ראשון, לקדם עצמו ולהצליח יותר. כדי לנצח בתחרות זו, צריך ייחודיות, אותה ניתן להשיג על ידי עיצוב טוב ומקצועי.


רוב האתרים אשר מוקמים הינם אתרים עסקיים פרטיים. הקמת אתר תדמית יכולה לעזור בפרסום וקידום העסק, אך אף עלולה להזיק לו במידה והוא לא נבנה נכון, או במידה ואינו מעוצב נכון.
עיצוב, הינו הרושם הראשוני אשר תעשו על הגולש. עיצוב טוב, נוח ומקצועי יגרום להתעמקות רבה יותר באתר וכמובן תרשים את הגולש, לעומת עיצוב פשוט יותר, אשר עלול לגרום לחוסר הערכה כלפי מה שהאתר מציע.

אם נחפש חברה לעיצוב אתרים בגוגל, נגלה כי ישנן חברות רבות אשר עוסקות בכך. איך נדע לבחור את זו שתתאים לצרכים שלנו ותוכל להטיב עם האתר שלנו?


ישנן דרכים רבות לבחור – המלצות מפה לאוזן, התרשמות מתיק עבודות, שיטוט אקראי באינטרנט והגעה לאתר החברה דרך קישור קרדיט באתר מסוים ועוד. יחד עם זאת, חשוב גם לבחור חברה שיהיה לכם חיבור עם האנשים שלה, ובמקרים מסוימים גם חשובה הקרבה הפיזית, במידה ומדובר בפרוייקט מורכב מהממוצע אשר עשוי לדרוש פגישות תקופתיות.

אבל אם נחזור רגע לבסיס – בתור התחלה, חשוב לבחור חברה אשר מתמחה בעיצוב אתרים ולא אחת אשר מתעסקת בזה כבדרך אגב. חשוב שהחברה תבין את הצורך שלכם, את מהות האתר, העסק ו\או המוצר ולפי כך תוכל לכוון אתכם לעיצוב הטוב ביותר.

חברה מתמחה בעיצוב אתרים
חברה מתמחה בעיצוב אתרים

בקשו לראות אתרים אשר עוצבו על ידה, ו\או תיק עבודות על מנת שתוכלו להתרשם מהעיצוב, מהמגוון ולקבל רעיונות נוספים.

רצוי לבחור חברה אשר מס' שנים בתחום העיצוב ולא חברה מתחילה, דבר זה יעיד על מקצועיותה ועל נסיונה. בנוסף, חברות בעלות נסיון ידעו לכוון אתכם טוב יותר לעיצוב הנכון בהתאם לדרישות האתר ולצורך שלכם.
התייעצו עם חברים, עם משפחה, הראו להם דוגמאות לעיצובים של חברות שונות ובדקו מה הם אוהבים יותר. קבלו הצעות שונות ממס' חברות ורק לאחר בדיקה והתרשמות בחרו את העדיפה עליכם.

יהיו שותפים פעילים בעיצוב האתר. השתתפו בתהליך, בקשו לראות את ההתקדמות, הציעו ושנו דברים במידת הצורך. דבר זה יקל עליכם ועל המעצבים  את תהליך העבודה ולא תצטרכו לשנות הכל בסוף.

חובה שתהיו מרוצים!
במידה ואינכם מרוצים מהעיצוב של האתר בכלל או מדבר מסוים בפרט, אמרו זאת ובקשו לשנות.
אם אינכם מרוצים, גם הגולשים לא יהיו מרוצים.
זכרו, עיצוב הינו הרושם הראשוני שיש לכם על הגולש ורושם ראשוני – לא חוזר פעמיים.