מחשוב ענן יתרונות וחסרונות

כמו לכל שירות, מוצר ובעצם- כל דבר בחיינו- גם לשירות מחשוב ענן יש יתרונות וחסרונות. במאמר זה נסביר מהם היתרונות ומהם החסרונות של השירות. אבל קודם יש לענות על השאלה-

מה זה מחשוב ענן?

המושג "ענן" מדמה רשת אינטרנט. ענן המחשוב מכיל את הלוגיקה העסקית והנתונים של מערכות מחשוב במרכזי מחשבים ובשרתים כאשר אלו מופעלים מיחידות קצה רחוקות. באמצעות מחשוב ענן לא צריכים המשתמשים לרכוש או לנהל מערכות מחשוב שכן הם יכולים לשכור אותן מספקים שמספקים כוח מחשוב מרוחק אשר נגיש דרך האינטרנט.

באמצעות השירות ניתן לחסוך בהוצאות משום שלא צריך לרכוש ציוד, תוכנות תשתית ואין צורך לנהל אותן (הדבר חוסך זמן יקר ואנרגיות). כמו כן, מאפשר שירות ענן מחשוב לשלוט על עוצמת המחשב- כך שכאשר אין צורך בעוצמה חזקה ניתן להפחית את ההוצאות ובזמנים בהם קיים עומס ניתן לשכור כוח מחשוב רב יותר. נוסף על כך, ישנם מימושים שאינם דורשים פיתוח או ניהול יישומים.

משתמשי ענני המחשוב יכולים להיות אדם יחיד, ארגון קטן, ארגון בינוני או ארגון גדול. לקוחות אלו משתמשים בשירותים של הספק על ידי האינטרנט. המטרה של ענן מחשוב היא לאפשר לכל המשתמשים להתחבר אל שירותי המחשוב הדרושים על ידי האינטרנט.

יתרונות של מחשוב ענן

המשתמשים בשירותי מחשוב ענן נהנים מיתרונות רבים: הם חוסכים כספים רבים משום שעלויות מחשוב הענן נמוכות, חוסכים בעלויות התפעול, האחסון, ההקמה והאחזקה, משלמים מחיר נמוך יותר על חומרה ותוכנה, יכולים לגבות את המידע תמורת מחיר משתלם ולשלם לפי הצרכים- בהתאם לכמות השימוש.

כמו כן, יכולים המשתמשים להגן על החומר משום שהמידע מאוחסן בשרתים של מספק השירות, הם יכולים לשתף את המידע בין העובדים ולעבוד יחדיו בצורה קלה ופשוטה, הם נהנים מנגישות מלאה- שכן כל מה שצריך הוא מחשב וחיבור לשירות האינטרנט ומשום שצריכת האנרגיה נמוכה הם מסייעים לשמירה על איכות הסביבה.

חסרונות של מחשוב ענן

כפי שציינו, למחשוב ענן יש גם כמה חסרונות: למחשוב ענן יש בעיה בגיבוי משום שהאחריות על גיבוי המידע נמצאת אצל מספק השירות ואם הספק לא מגבה את המידע עלולה המערכת להיפגע. מעבר לזאת, ישנן בעיות באבטחת המידע ובשמירה על הפרטיות של המשתמש.

המערכת פגיעה ביותר כאשר מופץ וירוס ובמידה ותתבצע פריצה לשרתים המרכזיים תתכן פגיעה באבטחת המידע והפרטיות כך שמומלץ עבור גופים שחרדים לפרטיות לשקול את הדבר. כמו כן, במידה וחלה הפסקת חשמל או תקלה מסוג אחר תפגע התקשורת בין המחשבים ולא יהיה ניתן להמשיך לעבוד, יש צורך לבדוק את הספק על מנת לוודא כי הוא נותן שירות עקבי ומהיר ואין לשכוח כי המערכת בוסרית ואינה מתאימה למחלקות IT מרוחקות.

ענן אינטרנטי

בדקו את מצב השוק וקבלו החלטה נכונה

אם אתם מעוניינים למצוא חברת בניית אתרים לעסקים אשר מספקת שירותי מחשוב ענן יהיה עליכם לבצע בדיקה מקיפה ולוודא כי החברה עונה על הדרישות והצרכים שלכם, מאחסנת ומאבטחת את המידע בצורה טובה ובטוחה, שומרת על פרטיות המידע, עומדת בדרישות החוק אשר רלוונטיות לארגון, מקפידה לצמצם את ההפרעות בשירות, מוגנת כראוי מפני מתקפה קיברנטית ומספקת מענה עבור כל שאלה או בקשה.

לאחר סקירת השוק, קבלת המלצות מחברים וקולגות וביצוע השוואת מחירים תוכלו לבצע את הבחירה הנכונה עבור העסק שלכם או עבור שימושכם הפרטי.