עיצוב ובניית אתרי מכירות שאכן ימכרו

בניית אתר תדמית בעל אחוז המרה גבוה שהופך חלק נכבד מן הגולשים שמבקרים בו ללקוחות פוטנציאלים הוא החלום הרטוב של כל בעל עסק : אחרי הכול, רובינו לא רוצים לעבוד יום ולילה על השיווק של העסק, אלא להתרכז במה שאנחנו טובים בו באמת ולהקדיש את רוב הזמן העומד לשרותינו לטיפול בלקוחות עצמם.

בניית אתרים באינטרנט שגם מוכרים היא אכן לא משימה קלה, ויש מספר אלמנטים שכולם ביחד קובעים ביחד מהו פוטנציאל המכירות של האתר.


עיצוב האתר

בניגוד לעיצובים המורכבים והמתוחכמים במסגרת בניית חנות וירטואלית וכמובן בניית אתרי מכירה ואתרים תדמיתיים שהיו מקובלים בשנים הראשונות שלאחר התבססות האינטרנט המהיר בארץ ובעולם, היום הגישה הרווחת אומרת שרצוי שהעיצוב של האתר יהיה פשוט ואלגנטי, אך גם צבעוני ומושך. ממש כמו קטלוג שמזמין את הגולש לדפדף בו.

אם הגולש לא מוצא את מה שהוא מחפש תוך דקה אחת או שתיים, סביר להניח שהוא ינטוש את האתר ויעבור למתחרים… הדבר נכון במיוחד לגבי דף הבית שלא יכול להיות עמוס מדי, אך עדיין צריך לכלול קישורים ברורים לכל החלקים החשובים באתר.

דגש נוסף שחשוב לשים עליו את הדעת הוא עיצוב אתרים בהתאמה לטלפונים סלולאריים: אתר שלא מותאם לטלפונים סלולאריים  ידרוש במקרה הטוב שהמשתמש יגלול אותו לצדדים, ובמקרה הפחות טוב פשוט לא יהיה קריא. לכן, חשוב מאוד שהאתר יהיה קריא ונוח לקריאה ללא רשת לרזולוציה של המכשיר עליו הוא רץ. אתר שמתאים את עצמו לרזולוציה של המכשיר ולא ההפך, נקרא אתר רספונסיבי.


בניית אתרי אינטרנט לעסקים או מערכת ניהול תוכן אחרת (ראו את הסעיפים הבאים) מקלה על התאמת האתר לסלולר, אם כי ניתן להתאים גם אתר עצמאי שאינו מתבסס על מערכת ניהול תוכן קיימת לתצוגה סלולארית.


העברת המסר השיווק הנכון בצורה תמציתית

מעבר לעיצוב האתר, לא פחות חשוב להעביר את המסר השיווקי הנכון. לדוגמה, אם רוצים להציג לגולש מידע על אופניים חשמליות, אין שום סיבה לנצל חצי מהעמוד כדי לכתוב על פרופיל החברה או ההיסטוריה של האופניים החשמליות בחצי המאה האחרונה… במקום זאת, יש לתת רשימה קצרה של היתרונות של האופניים החשמליות וקנייתם דווקא בחברת XYZ, כמו גם רשימה של הדגמים השונים בצירוף ההבדלים ביניהם.

זוהי כמובן רק דוגמה בלבד, אך היכולת להבדיל בין עיקר לטפל הפכה להיות קריטית במיוחד בזמנים בהם יכולת הריכוז והסבלנות של הגולשים יורדות בצורה ניכרת.

web design


מערכת ניהול התוכן

למרות שלמערכת ניהול התוכן אין השפעה ישירה על הגולש, יש לה השפעה עקיפה ומכרעת על ניהול האתר : בניית אתרים בוורדפרס או מערכת ניהול תוכן מודרנית אחרת, מאפשרת לבעל האתר לבצע בו שינויים במהירות, להזיז תפריטים, להוסיף קישורים ולהעלות סרטונים ותמונות תוך מספר שניות. תכונות אלו הינן קריטיות על מנת לשמור על האתר רענן ועדכני גם לאחר שנה או שנתיים מאז שנבנה לראשונה.

לסיכום, בניית אתרים מקצועית צריכה להתבצע תוך כדי תכנון מוקדם קפדני ותשומת לב לכל אחד משלושת האלמנטים שהוזכרו במאמר. לכן, לפני שפונים לחברת בניית אתרים כזו או אחרת, רצוי לבקש לראות את תיק העבודות שלה ולבדוק שהאתרים שלה הם אכן מעודכנים ועונים על הדרישות שלנו.