חשיבות של מהירות האתר לקידום

אם  תסתכלו היטב באתרים שבהם אתם מורגלים לגלוש, אתם אולי תבחינו כי רבים מהם מבצעים עבודות תחזוקה עבור תיקון של האתר או הקמה של האתר מאפס שלאחריהם תגלו כי נמצא מולכם אתר בעל נראות הרבה יותר מעניינת יחד עם מעבר מביר וקליל בין הדפים השונים שהוא מציע לקהל הגולשים בו.
אחת הסיבות לביצוע של עדכון אתרים מיושנים הינה עבור שיפור הקידום של האתר במעלה התוצאות במנוע החיפוש של גוגל.


גוגל נתנה את אות הפתיחה ורמזה לא פעם עד כמה דבר זה נוגע לאלגוריתם הסודי שלה, וכך אתרים רבים עוברים ברגעים אלה את העדכון הנדרש על מנת שגם הם ישפרו את מהירות האתר שכעת נמצא בראש סדר העדיפויות של פיתוח וקיום אתר.

גלישה נעימה ללקוחות פוטנציאלים – אל תתנו להם להמתין

כמה פעמים כבר אפשר להיכנס אל אתר ולגלות כי עדיין הוא עולה באיטיות רבה? גם אם מדובר בחנות וירטואלית של עסק שאוהבים לרכוש בו, הייאוש יגבר על הרצון לגלוש באתר ולרכוש בו מוצרים שונים שלוקח בכל פעם יותר מארבע שניות בממוצע לעלות. במונחים של גולשים מדובר בנטישה של האתר ומעבר אל אתר אחר של המתחרים אשר מציע את אותם תכנים במהירות טובה יותר.

כך כל עבודת הקידום פשוט הולכת לטמיון, מכיוון שהתוצאה הסופית הינה גלישה של כמה שניות ומעבר אל הלקוח הבא שעלה בתוצאות החיפוש בגוגל, והרי בעלי עסקים לא רק מחפשים מספר גבוה של כניסות אלא מספר גבוה של רכישות בשורה התחתונה שמביאות רווחים.

זמן טעינת האתר
זמן טעינת האתר

השפעה על הדירוג בגוגל, בפרט בתחומים תחרותיים

אם האתר אותו מקדמים עוסק בתחום תחרותי, כדאי לתגבר כמה שאפשר את הקידום שלו על מנת שידחק את המתחרים למטה ויעלה את האתר שאנחנו מקדמים מעל לכל אלה, גוגל תומכת בשיפור של זמן הטעינה של האתר ויצירה של חוויית גלישה נעימה ומהירה בכל אתר והיא מצ'פרת את המקדמים שנענים אל האתגר בדירוג טוב יותר כאשר דבר זה מסייע רבות עבור קידום של אתרים רבים שמתחרים על אותן תוצאות חיפוש במנוע החיפוש של גוגל.

כלי לבדיקת מהירות טעינת האתר – גוגל אנליטיקס

כבר ציינו שגוגל תומכת בכל האספקט של קידום בעזרת שיפור מהירות הטעינה? ובכן הטענה הזאת מתחזקת עוד יותר עם התוסף לבדיקת המהירות אשר צץ לו בגוגל אנליטיקס, שגם בעזרתו ניתן לבדוק מה דורש שיפור. יש כלים אפקטיביים ונוחים לשימוש מלבד זה של גוגל, כמו PINGDOM, WEBPAGETEST, GTMETRIX שבעזרתם ניתן להבין בצורה טובה יותר איך לקדם עוד קצת את האתר במעלה תוצאות החיפוש.

מחפשים חברת קידום אתרים שיודעת לעשות אופטימיזציה למהירות? הגעתם למקום הנכון, לעוד מידע כנסו לעמוד הבא >>>