אחסון אתר וורדפרס

אתר אינטרנט בעידן הנוכחי איננו ישות סטטית, נהפוך הוא. האתרים הטובים והיעילים ברובם הם דינמיים, משתנים ומתעדכנים. זוהי הסיבה לפופולריות העצומה של מערכת ניהול התוכן שנקראת וורדפרס. עבור אלה ששמעו על הפלטפורמה הזאת אך סבורים בטעות כי זו מערכת של אחסון אתרים נדגיש כי זה לא כך. יש צורך בפתרון נוסף ומשלים, שנועד לצורך המטרה הזאת: לצורך אחסון אתרי וורדפרס.

המשמעות של אתרי וורדפרס ואחסון

מבחינה מעשית, אתר וורדפרס אינו זקוק לאיזו תשתית מיוחדת לצורך אחסון. כלומר, אם נשווה בין אתר רגיל לבין אתר שנבנה בוורדפרס, שניהם יכולים להיות מאוחסנים באופן דומה. ובכל זאת יש משמעות מיוחדת לכך שבוחרים להקים אתר על בסיס מערכת זאת.

המשמעות היא שאלה הם אתרים הזקוקים למשאבים גדולים יחסית. משאבים שהולכים וגדלים עם הזמן, כאשר לאתר מוסיפים עוד ועוד תכנים. כאשר מוסיפים עוד ועוד פיצ'רים. המשאבים הללו באים לידי ביטוי בזיכרון העבודה של המחשב ובעיבוד. החשיבה הנכונה והצעדים הנכונים יביאו לכך כי למרות זאת, חוויית הגלישה באתר תישאר גבוהה.

האתר יעלה במהירות, הדפים השונים לא ייטענו לאט ותהיה תאימות גבוהה לכל מכשירי הקצה. כלומר אחסון האתר ועיצובו יאפשרו לגולשים גלישה איכותית מכל מחשב, טאבלט או סלולר (רספונסיביות).  

לא חייבים שפות תכנות

לפני שממשיכים לצלול אל הדבר החשוב שנקרא לו אחסון אתר וורדפרס, כדאי לציין עוד כמה דברים. העדכון השוטף של אתר וורדפרס, וזוהי גדולתו, לא מחייב בקיאות בשפת תכנון כזאת או אחרת. עדכונים של תכנים, הוספת פיצ'רים, תמונות, סרטונים, גרפיקה, אינם מחייבים ידע טכני, כגון בשפת PHP.

למרות זאת, נזכיר שברקע המערכת של האתר כן נעשה שימוש בשפה זו כמו גם בתגי HTML. עריכת תכנים או הוספת משאבים לאתר נעשים בצורה ידידותית שכל אחד יכול לבצע, לפעמים לאחר שמקבלים טיפים או הדרכה מתאימה. מבחינת אחסון האתר, ראוי אולי להזכיר כי אתרי וורדפרס פועלים במשולב עם מסד הנתונים MYSQL.

wordpress website

אחסון בשרתים מאובטחים

בעלי אתרי וורדפרס עלולים להיתקל בניסיונות של פריצה והשחתה של האתר. גורמים זדוניים לא מעטים רוצים להזיק לאתרים וגם מבחינה זו – אחסון אתרים וורדפרס נכנס לתמונה. מומחי אבטחה ימליצו על אחסון האתר בשרת שיקטין את הסיכוי לפגיעה אנושה באתר. מטבע הדברים, יהיה זה שרת מאובטח.

אחסון ייעודי ועדכונים

אחסון ייעודי של אתרי וורדפרס יסייע במאפיין נוסף של אתרים מסוג זה – העדכונים. גם האתר עצמו מתעדכן אך גם פלטפורמת וורדפרס עצמה מתעדכנת באופן תדיר. בין היתר, מטופלות תקלות מגרסאות קודמות ומוסיפים כל מיני תוספים ופלאג-אינים.

אחסון המבוצע בצורה לא מקצועית ולא טובה עלול להביא לכך כי האתר יקרוס. כן, דווקא על רקע העדכונים (תופעה חיובית כמובן) נוצרת הבעיה. לעומת זאת, אם נעזרים בחברה שמטפלת באחסון אתרי וורדפרס, פותרים במידה רבה את הבעיה. יש חברות שבדיוק מסיבה זו מציעות חבילות לאחסון ומעטפת שירות נלווית.

אחסון ייעודי, פשוט נוח

חברות שמספקות שירות אחסון אתרים בוורדפרס בדרך כלל גם בונות אתרי וורדפרס, לכן שניגשים למלאכת בדיקת החברה, חשוב לבדוק קודם שלחברה המועמדת יש את הניסיון הנדרש בתפעול אתרי וורדפרס. אתרי וורדפרס ניתן לאחסן בלינוקס, בדומה לכל אתר אחר.

אבל יחד עם זאת, פותחו דרכים לבצע אחסון ייעודי שיהיה פשוט ונוח יותר וגם יותר יעיל. באחסון שכזה מתקיים בקביעות עדכון לגרסאות PHP שאחראיות ליציבות האתר במידה רבה. אחסון ייעודי תומך בעדכונים אפשריים ב-SQL.
נדגיש כי אחסון ייעודי מאפשר להתקין את האתר בצורה מאוד פשוטה, בלי סיבוכים. זה פשוט כמעט כמו להוסיף פוסט או להעלות דף חדש לאתר. כמו כן, חברות המספקות שירות ותמיכה באחסון אתרי וורדפרס מאפשרות ביצוע של שינויים בסביבת עבודה (ברמת המתכנת) וכן מעבר בין שרתים.
כאשר אתם פונים לחברה שמציעה אחסון אתרי וורדפרס כדאי לכם לבדוק למשל היכן נמצאים השרתים (יכולים להיות בארץ או בחו"ל). מה רוחב הפס שיהיה עדיף בשביל האתר שלכם. מה גודל הזיכרון שיותקן בשרת (זיכרון RAM). יש לציין כי במסגרת אחסון האתר, ניתן לשלב שכבות הגנה ומערכות גיבוי.