בניית אתר וורדפרס יתרונות וחסרונות

כמו כל דבר, גם לאתר וורדפרס יש יתרונות וחסרונות. בחירה בו מותנית במאזן המשוקלל של אלה ושל אלה. יתרונותיו של אתר כזה הם:

 1. שימוש בקוד פתוח, המאפשר למתכנתים רבים להשתמש בקוד קיים שפיתחו אחרים.
 2. אתר כזה פשוט לתפעול ואין הכרך להשקיע זמן ומאמץ בלימוד כדי לעבוד ולערוך את התוכן באתר.
 3. מערכת ההפעלה פשוטה להתקנה מה שמאפשר לחסוך עלויות.
 4. קל להתקין אותה על גבי שרת אחסון כל שניתן להתחיל להשתמש בה בתוך זמן קצר ביותר.
 5. אחד היתרונות המובהקים של אתר כזה הוא היותו נוח לקידום.
 6. האתר נוח לשימוש. ממשק ניהול פשוט ונוח להבנה ולתפעול, נתון המהווה יתרון לרבים שאינם בקיאים בתחום האינטרנט ובכל זאת יכולים להפיק מאתר כזה את המרב ואת המיטב.
 7. אתר כזה אינו מחייב אפיון מראש ( מה שמוזיל את עלויות ההקמה שלו). ניתן להוסיף לו פיצ'רים ככל שמתעורר צורך בכך תוך כדי העבודה.
 8. בשל כל הסיבות שצוינו לעיל- מחירו של אתר כזה נמוכה.
בניית אתר וורדפרס עשויה לתת לכם פתרון טוב
בניית אתר וורדפרס עשויה לתת לכם פתרון טוב

אבל, כאמור, לבד מהיתרונות, העשויים להכריע את הכף לטובת הבחירה באתר וורדפרס, יש בו גם לא מעט חסרונות. חלקם – באופן פרדוכסלי- נובעים מיתרונותיו.

 1. מאחר שהוא נבנה עם קוד פתוח, קל להאקרים לפרוץ אותו. ניתן לשתול בו קוד שמהווה מעין "סוס טרויאני", זדוני, שעלול לגרום לכך שחומרים שתשלחו לנמענים מסוימים ייחשפו גם לעיניהם של מי שלא התכוונתם לשלוח אליהם את החומרים האלה.
 2. אתרי וורדפרס מיועדים בעיקר לאתרי תדמית קטנים. לאתר המהווה קטלוג מקוון או חנות וירטואלית יידרשו התאמות רבות המחייבות תכנות ייעודי מורכב יותר בתוך המערכת, מה שבהכרח מייקר באופן משמעותי את עלות האתר.
 3. בהיותו אתר בלתי גמיש ובלתי מאופיין, קשה למנוע החיפוש גוגל לקדם אותו, בניגוד לאתר שנבנה בכוונת מכוון ובכוונת מתכנת לייעוד שלשמו הוא נבנה- לצרכי קידום.
 4. עדכוני מערכת מחויבי המציאות ואף קריטיים לסגירת פרצות אבטחה עלולים- שוב, פרדוכסלית- להרוס חלק מהפלאגינים (אתר וורדפרס מכיל כמות גדולה מאוד של פלאגינים שונים) שאינם מותאמים מראש לעדכוני המערכת. מצב נתון זה הופך את האתר תלוי כמעט לחלוטין לחסדי המתכנת שכתב את הפלאגין.
 5. לבד מהיותו של אתר וורדפרס מיועד לאתרי תדמית קטנים, הוא נוטה להידמות לאתרים אחרים מסוגו ובכך מיטשטש ואף מובלע ייחוד של אתרים. חברה שרוצה לבדל ולמתג עצמה לא יכולה להרשות לעצמה אתר שלא ידגיש ויבליט את ייחודה.
 6. אתר וורדפרס שבנוי על פלטפורמה מוכנה יכול להוות עילה לפסילה על הסף של תביעה לבעלות על זכויות יוצרים בשל שימוש בתבנית כללית והמונית.

בהינתן היתרונות והחסרונות חשוב שתעשו שיקול של עלות- תועלת מכל ההיבטים. אם חשוב לכם לתקוע רגל באינטרנט ולהפגין נוכחות, ייתכן כי בניית אתר וורדפרס עשויה לתת לכם פתרון טוב.

עם הזמן, וככל שיש לכם משאבים נדרשים, מוטב לשדרג את האתר ולבנות אתר מאובטח יותר, מתאים לקידום, נוח וידידותי למשתמש חרף מורכבותו.