השיקולים המרכזיים בבניית אתר באינטרנט

עולם האינטרנט סוער כמרקחה כאשר רבים כלל אינם מבינים מי נגד מי ומה כדאי לעשות על מנת להצליח באינטרנט. בעלי עסקים, עצמאיים, מנהלי חברות ותאגידים ברחבי העולם כולו מבינים כיום כי חשיבותו של אתר אינטרנט הינה בין הגבוהות ועל מנת להצליח בעידן האינטרנטי אין מנוס מבניית אתר אינטרנט מצליח.

על מנת להכיר מעט את עולם האינטרנט ולסלול את הדרך כהלכה חשוב להכיר פרמטרים בסיסיים אודות האינטרנט ואופן בניית האתר הרצוי. שאלות רבות כגון אופן ההצלחה בהתבסס על אתר האינטרנט, אופן משיכת הלקוחות אל האתר, האופן בו לקוחות המבקרים באתר הופכים לקונים ממש – כל אלו הינם חלק מהחורים בידע אותם חשוב להשלים על מנת לבנות אתר אינטרנט מצליח ולהיות מעורבים בתהליך הבנייה של האתר.

אתר אינטרנט מצליח
אתר אינטרנט מצליח

היתרון של מנועי החיפוש               
מנועי החיפוש באינטרנט הינם למעשה האמצעי המדרג את אתרי האינטרנט השונים ומספק את התשובות לשאילתות של הגולשים.  גולש המעוניין למצוא בעל מקצוע מסוים יקליד את תשובתו למנוע החיפוש וזה בתמורה ייתן לו מספר תשובות אפשריות. קידום אתרים מקצועי יבטיח כי האתר יצליח להגיע לדירוגים הראשונים של מנוע החיפוש ויעקוף אתרי אינטרנט אחרים.

תיאור האתר
תיאור אתר האינטרנט הינו בין הגורמים המהותיים ביותר בעיצובו. תיאור האתר הינו חלק מהגדרתו עבור מנועי החיפוש ולא רק עבור המשתמשים האנושיים באתר. הגדרת האתר תאפשר לגולשים להגיע בקלות אל האתר שלכם מאחר והוא יוגדר תחת הקטגוריה שאותה הם  מחפשים. לדוגמה: רצוי להכניס להגדרת דף את השאילתה המבוקשת. למשל: פיצה ברחובות.

מהירות האתר
מהירותו של אתר האינטרנט הינה פרמטר המשפיע משמעותית על החלטתו של הגולש אם להישאר באתר או להמשיך הלאה. ברוב המקרים, גולשים מחליטים בתוך חצי דקה האם האתר נראה להם מתאים או לא. אם אתר האינטרנט לא מצליח לעלות עד לשלב זה, סביר להניח שהגולש פשוט יעזוב.

לפיכך על מנת להצליח לכבוש את ליבו ואת אצבעותיו של הגולש חשוב לדאוג כי האתר יעלה במהירות ויקודד היטב על ידי בוני האתרים. חשוב לבנות את האתר על מערכת שניתן יהיה לשפר את מהירותה במידה ויהיה צורך בכך. בניית אתר עם וורדפרס עשויה להיות המערכת הנכונה – היא קלה לתפעול, ישנם המון תוספים שעושים את העבודה ורוב המתכנתים מכירים אותה.

בנוסף, חשוב להימנע מהעמסת מסרים גרפיים, במיוחד בדף הבית – הוא הדף הראשון שנטען.

עיצוב אולטימטיבי ומתאים לצרכי האתר
עיצוב מתאים של האתר יגרום לגולש לרצות להישאר בו. באמצעות עיצוב גרפי לאתר מוצלח ניתן להחזיר את הגולש לאתר מאחר והוא ייהנה לשוטט בו. חשוב כי הגופן יהיה נוח לקריאה, כי המרווחים יתאימו להגדרת האתר וכי הטקסט לא ישאיר שטחים מתים על גבי הדף. מוקדשת מחשבה תחילה לפני בניית האתר ועיצובו לרוב על ידי בוגר או בוגרת של קורס עיצוב גרפי אשר יודעים לשלב את הצבעים הנכונים באתר עם אייקונים מתאימים ועיצוב לוגו הולם.

תשתיות
תשתיות האתר הן בין הפרמטרים הבסיסיים ביותר בהצלחה או בכישלון אתר. תשתיות חלשות יביאו לקריסתו של אתר האינטרנט. לפיכך יש לדאוג לתשתית חזקה מלכתחילה. חשוב לדעת  כי תשתיות לא ניתנות להחלפה ולכן חשוב לדאוג לתשתית איכותית מלכתחילה.